Dolej si

Určitě se vám někdy stalo, že vaše hrdlo bylo tak vyprahlé že by Sahara mohla závidět. Vytáhli jste lahev s vodou z batohu, ale tam už ani kapka, co teď? V blízkosti jste zahlédli pár podniků, ale po dotazu, zda vám lahev doplní, odpověděli “nemůžeme”. V tuto chvíli vám nezbývalo nic jiného než zajít do obchodu a něco si koupit. Avšak s každou další zakoupenou lahví přibývá další a další odpad. Rozhodli jsme se s tím něco udělat a tak vznikl projekt Dolej si.

O projektu

Projekt Dolej si vznikl v rámci soutěže Univerzita městu a jeho cílem je hledat a označit místa v Olomouci, kde vám do vaší lahve dolejí vodu. Tato místa najdete na mapě nebo přímo ve městě kde jen stačí na dveřích podniků hledat nálepku se symbolem kapky.  

Proč pít kohoutkovou vodu

Zapojte se

Jednotlivci: Pokud máte lahev, kelímek, skleničku – prostě cokoliv, do čeho se dá jednoduše dopustit voda, zapojte se tak, že si vodu necháte dopustit. Dáte tak najevo, že vám záleží na tom, aby se projket uchytil a rozšířil. 

Podniky: Jestli Vás projekt Dolej si zaujal a máte podnik, se kterým byste se chtěli zapojit, nebo se dokonce chcete stát koordinátorem pro Vaše město kontaktujte nás prosím na email dolejsi.up@gmail.com. Nejen že budete odměněni pocitem z dobré práce, ale také Vás zaznačíme do mapky na našem webu a dostanete nálepku Dolej si, kterou můžete umístit na dveře, aby byl Váš podnik snadno rozpoznatelný. A pak už stačí jen dolít každému příchozímu.

Vždy se snažíme Vaše požadavky řešit co nejrychleji, nicméně jsme z velké části studenti dobrovolníci (máme zkouškové, prázdniny atd.), a proto je možné, že se k Vašim zprávám (a v poslední době jich je hodně) dostaneme až trošku později. Ale dostaneme! 

 

Chcete být v obraze?